Які методи обстеження серцево-судинної системи можна виконати в Козівській ЦРЛ?

До них належать:
– запис ЕКГ;
– вимірювання АТ;
– добове моніторування АТ;
– добове моніторування ЕКГ;
– пульсоксиметрія;
– Ехо КГ.

Якщо перших два методи відомі усім, то на інших хочу зупинитись і розказати кілька слів про їх важливість та інформативність.

Добовий моніторинг артеріального тиску (ДМАТ) – обстеження, яке забезпечує регулярне, впродовж 24 год, вимірювання АТ із заданими інтервалами та збереження результатів на спеціальному носії. Даний метод дає повну інформацію про його добові коливання і дозволяє встановити моменти підйому АТ та підібрати відповідний гіпотензивний засіб. ДМАТ суттєво розширює можливості лікаря у діагностиці та лікуванні артеріальних гіпертензій, дозволяючи диференціювати істинну артеріальну гіпертензію від псевдогіпертензії, виявити випадки гіпертензії «білого халата», виявити зв’язок епізодів підвищення АТ із зовнішніми стресовими чинниками, виявити пацієнтів з високоімовірною симптоматичною гіпертензією, проаналізувати показники динаміки АТ протягом доби (особливо вночі та в ранкові години), проаналізувати в динаміці ефективність призначеної антигіпертензивної терапії, одержати інформацію про динаміку АТ в умовах звичайної повсякденної активності пацієнта.

Добовий моніторинг ЕКГ (ДМЕКГ) полягає в тривалій реєстрації ЕКГ в умовах щоденної активності пацієнта з подальшим аналізом отриманого запису. Дає можливість виявити порушення в роботі серця : ідентифікувати різні види аритмій, порушення провідності, оцінити паузи в роботі серця, зміни діяльності ССС при щоденних навантаженях, оцінити ефективність призначеного лікування.

Пульсоксиметрія – неінвазивний, безболісний метод визначення сатурації крові( насичення гемоглобіну киснем), частоти пульсу і амплітуди пульсової хвилі. Його можна використовувати як для одноразового дослідження, так і для тривалого моніторингу.

Ехокардіографія (ЕхоКГ) — це діагностична процедура, в процесі якої можна обстежити структуру серця та його клапанного апарату за допомогою ультразвуку. Це метод діагностки, без якого важко уявити сучасну кардіологію. Обстеження допомогає оцінити товщину та рухливість серцевого м’яза, структуру та роботу клапанів, виявити вади серця, пухлини та тромби, виміряти зону ураження після перенесеного інфаркту.

І пам’ятайте – важливо вчасно діагностувати захворювання. Правильно і своєчасно поставлений діагноз – це половина шдяху до лікування усіх захворювань.