Хірургічне відділення

Хірургічна служба Козівської центральної районної комунальної лікарні складається з поліклінічної частини, де проводиться амбулаторний прийом хворих, та хірургічного стаціонару, у якому виконуються оперативні втручання різної категорії складності, а також проводиться стаціонарне лікування пацієнтів хірургічного профілю.

Амбулаторно-поліклінічна частина розміщується у приміщенні Козівської районної поліклініки на ІІ поверсі у кабінетах №14, 14а, 15, та на ІІІ поверсі у кабінеті №29, кожен з яких має обладнану перев’язочну та малу операційну для виконання амбулаторних операцій та маніпуляцій. У кабінеті №14 та 14а проводиться прийом ортопедів-травматологів, №15 – хірургів, №29 – уролога та онколога. При зверненні пацієнтів забезпечується повне амбулаторне обстеження пацієнтів хірургічного профілю з проведенням лабораторної діагностики (кабінет 40-41-42), рентгенодіагностики (кабінет 36), ендоскопії (кабінет 17), УЗД (кабінет 16а, 19), функціональної діагностики (кабінет 16) для точної постановки діагнозу. У разі потреби більш складних діагностичних обстежень пацієнти направляються до відповідних структур КЗТОР «ТУЛ» зі збереженням безперервності лікувально-діагностичного процесу. У випадках діагностування складної та небезпечної для життя патології хворим пропонується ушпиталення до хірургічного відділення.

Хірургічне відділення Козівської центральної районної комунальної лікарні розміщується на ІІІ поверсі хірургічного корпусу, який з’єднаний з поліклінічним корпусом критим переходом та обладнаний ліфтом для важких хворих. У складі хірургічного відділення, повністю переобладнаного у 2017році, працює 24 хірургічних та 14 травматологічних ліжок. Відділення має 2 великих та 2 малих операційних, повністю забезпечених необхідною апаратурою та інструментарієм для проведення оперативних втручань будь-якої категорії складності. Відділення включає загальні та індивідуальні палати, а також палати підвищеного комфорту. Забезпечується триразове харчування хворих.

У відділенні проводиться широкий спектр оперативних втручань – планових та екстрених, у тому числі із застосуванням лапароскопічного обладнання. Зокрема малоінвазивними методиками (без традиційного розрізу) у нас проводяться операції при наступних захворюваннях:

 • захворювання жовчевого міхура та печінки
 • апендицит
 • грижі
 • варикоцеле
 • кісти жіночих статевих органів та інших локалізацій
 • фіброматозні вузли матки
 • діагностично важкі випадки.

Окрім цього у відділенні виконується увесь спектр традиційних оперативних втручань при наступних гострих та хронічних патологіях:

 • захворювання шлунка та 12-палої кишки
 • захворювання жовчевого міхура та печінки, підшлункової залози
 • захворювання кишківника та прямої кишки
 • усі види гриж
 • захворювання органів сечостатевої системи
 • травми внутрішніх органів
 • захворювання та травми судин
 • травми кісток, суглобів та мяких тканин
 • деформації кісток, захворювання суглобів
 • гнійні процеси різної локалізації та розповсюдження
 • опіки та інші дефекти шкіри різної обширності.

Разом з цим пацієнтам будуть цікаві ще деякі факти. Наприклад, що у Козівській ЦРКЛ уперше в Тернопільській області були проведені малоінвазивні втручання з приводу гострого апендициту та варикоцеле. Що в операційній нашого відділення неодноразово проводилися екстрені операції на відкритому серці при його пораненнях із залученням хірурга Тернопільської університетської лікарні, з позитивним результатом. Взагалі, в особливо складних випадках існує добре налагоджена взаємодія нашого відділення з обласною службою екстреної хірургічної допомоги. Завдяки цьому у термінових випадках проводяться операції при проникаючих травмах черепа та гематомах головного мозку, пошкодженнях легенів, магістральних судин та інших.

У відділенні практикуються прогресивні та малорозповсюджені методики втручань, які приносять полегшення пацієнтам. Наприклад, ми широко практикуємо операцію при відвислому животі у повних жінок, операції при грижах із застосуванням сітчастих трансплантатів, закриття шкірних дефектів шляхом пересадки шкіри, операції з міні-доступів та інші. А методики оперативного лікування переломів кісток поряд із надійністю дозволяють пацієнтам економити засоби у десятки разів порівняно із загально прийнятими у теперішній час.

У нашому відділенні поруч із досвідченими лікарями працюють молоді та здібні фахівці, завдяки чому передається досвід та зберігаються прогресивні традиції Козівської хірургії. Разом із цим колектив відділення намагається не стояти на місці та переймати прогресивний досвід інших закладів. Так у 2018 році у відділенні вперше відбулася пересадка кульшового суглоба, а в даний час планується впровадження методик лазерної корекції вен.

Ось лікарський склад нашої служби:

Богдан Григорович Маркевич

Богдан Григорович Маркевич

Лікар-хірург вищої категорії, головний лікар Козівської ЦРКЛ

Олексій Михайлович Волков

Олексій Михайлович Волков

Районний хірург, Завідувач хірургічного відділення, лікар-хірург вищої категорії
Ярослав Іванович Горохівський

Ярослав Іванович Горохівський

Дитячий хірург Лікар-хірург вищої категорії
Олег Михайлович Николишин

Олег Михайлович Николишин

Районний ортопед-травматолог, дитячий ортопед, ортопед-травматолог вищої категорії
Ігор Васильович Кривак

Ігор Васильович Кривак

Районний уролог Лікар уролог вищої категорії, лікар ультразвукової діагностики
Ігор Ярославович Любовицький

Ігор Ярославович Любовицький

Районний онколог, Лікар-хірург першої категорії
Петро Миколайович Скиба

Петро Миколайович Скиба

Ортопед-травматолог, лікар-ендоскопіст
Дмитро Петрович Карач

Дмитро Петрович Карач

Лікар-хірург
Богдан Михайлович Паньків

Богдан Михайлович Паньків

Лікар ортопед-травматолог

Наше відділення повністю укомплектоване середнім та молодшим медичним персоналом, який складають досвідчені медсестри з високими професійними навичками.

Хірургічний колектив Козівського шпиталю налічує 40 працівників. Нашим закладом керує компетентна та віддана справі людина. Між нами налагоджена співпраця і ми готові лікувати людей незалежно від місця проживання. Той факт, що у різні роки від 10 до 16% наших пацієнтів складають жителі інших районів та областей, красномовно свідчить про це.
Відомо, що хірургія є дорогою галуззю медицини. Тому відрадно, що упродовж останніх років наш заклад користується розумінням владних структур та підтримкою підприємців району. Це дає змогу хірургічній службі триматися на відповідному науково-технічному рівні.

Шановні, дорогі пацієнти!

Ми тверезо розуміємо, що живемо і працюємо у часи, надзвичайно важкі як для медичних працівників, так і для Вас. Проте, будучи справжніми професіоналами, твердо налаштовані на подальший розвиток нашого лікувального закладу і хірургічної служби зокрема, оскільки без цього не бачимо майбутнього як для громадян, так і для себе. А отже – завжди готові співпрацювати з Вами, намагатися вирішувати усі питання, іти на можливі компроміси в Ваших інтересах з метою створення найбільшого для людини багатства – здоровя.